Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zápasy 2010

 

Dánsko - Esbjerg  27.12.2010

Lukáš Plzák a Petr Kopřiva nastoupili v Dánsku proti domácím boxerům z oddílu EBBK.

Lukáš měl nastoupit ve své váze do 69 kg. Bohužel soupeř Gzim Muli do ringu nenastoupil a Lukáš vyhrál bez boje.

Petr Kopřiva nastoupil proti několikanásobnému mistru Dánska Petru Grampedersonovi. Soupeř hned na úvod prvního kola našeho borce zasypal několika tvrdými údery na hlavu a náš boxer byl počítán. Domácí borec povzbuzován svými fanoušky nedal našemu ani chvilku na oddych a na konci prvního kola vyslal opět několik tvrdých úderů, po kterých byl Petr Kopřiva opět počítán. Rozhodčí zápas po počítání ukončil a Petr prohrál v prvním kole RSC.

 

1liga. 11.12.2010 Most


Petr Kopřiva nastoupil za KB Most proti Lacinovi z hostujícího celku BC Plzeň.
V prvním kole si Petr soupeře oťukával, soupeř s extraligovými zkušenostmi nedal našemu boxerovi nic zadarmo.
Ve druhém kole už začala pravá boxerská bitva se spoustou tvrdých výměn na obou stranách.
Ve třetím kole už začali oba borci ztrácet jak na fyzičce, tak i v technice. Vítězem tohoto zápasu 2:1 na body byl vyhlášen náš boxer, díky většímu množství bodovaných zásahů v prvním a druhém kole.
Tímto výsledkem přispěl P. Kopřiva k remíze extraligových klubů Most vs Plzeň 8:8.

 

Poslední trénink v roce 2010 je 16.12

První trénink v roce 2011 je 4.1.

 

MČR v boxu Prostějov 3. 12. – 5.12. 2010

Letošního mistrovství se účastnilo 71 boxerů. Takto velkou účast pořadatelé dlouho nepamatují. Oddíl BC Mělník reprezentoval ve váze do 69 kg Lukáš Plzák. V každé váze mohlo boxovat jen osm boxerů z celé České republiky a většina váhových kategorií byla plně obsazena.
Lukášovi byl vylosován v prvním kole jeden z dvojice nasazených boxerů Martin Svoboda z oddílu BC Pardubice, který ale několik let trénuje a boxuje za Ústí nad Labem.
Lukáš se do svého soupeře od začátku pustil bez respektu a s favoritem vedl vyrovnanou bitvu. Po prvním kole byl stav 1:1 na body. Ve druhém kole náš boxer ještě přidal a tvrdými a přesnými údery na spodek žeber zasahoval svého soupeře a získával cenné body. Po druhém kole Lukáš vedl 4:3 na body. Ve třetím kole to oba boxeři rozjeli úplně na doraz, kdy jedna kombinace úderů střídala další. Oba boxeři předváděli to nejlepší, co umí  ve vysokém tempu.
Ještě minutu před koncem Lukáš stále vedl. Pak ale soupeř ukázal svoji vetší boxerskou zkušenost a když na konci kola Lukášovi docházely síly, získal Svoboda poslední dva body, které zápas rozhodly. Lukáš prohrál těsně 5:4 na body. Svoboda ve finále podlehl Z. Chládkovi.
Tato prohra Lukáše moc mrzí, protože medaile byla hodně blízko, ale aspoň získal další cenné zkušenosti a sebevědomí do dalších zápasů. Velkou zásluhu na předvedeném výkonu našeho boxera má trenér V. Pojkar, který s Lukášem absolvoval část závěrečné přípravy.

Na toto mistrovství se připravoval i další mělnický boxer P. Kopřiva. Bohužel se mu nepodařilo skloubit práci s tréninkem.
Doufejme, že se podaří získat vlastní boxerskou tělocvičnu, abychom mohli na příští ročník trénovat podle individuálních potřeb našich borců a jejich časových možností.

 

 

 

 

 

 

 

 

plakat-mcr-prostejov-2010x.jpg

 

 

 

 

Ve váze do 69kg nastoupí Mělnický boxer Lukáš Plzák.

 

 

 

2. liga mužů Libčice 13.11.2010

 Lukáš Plzák nastoupil z plné přípravy na MČR, proti P. Bařinovi z oddílu Samson České Budějovice, který je vicemistrem v kicboxu.Tvrdá příprava poznamenala výkon Lukáše jak na rychlosti, tak i na přesnosti.V prvním kole si náš boxer svého protivníka oťukával a snažil se zasahovat soupeře na spodek břicha. Ve druhém kole se Lukáš snažil přidat na větším tempu, ale pohyb nohou nebyl zcela ideální a proto se nedostával lehce soupeři na tělo. Ve třetím kole oba boxeři byli napomínáni za nečistý způsob boje. Lukáš jasně zvítězil na body, ale předvedený výkon nebyl zcela ideální, snad další intenzivní příprava přinese na MČR lepší výkon.

 

Petr Kopřiva nastoupil proti D. Slavíkovi z BC Mladá Boleslav. Oba boxeři se znají z dřívějších sparingů. Petr hned od začátku tvrdě zasahoval soupeře tvrdými direkty na hlavu.Ve druhém kole soupeř přidal na tempu a Petr začal ztrácet na aktivitě. Na začátku třetího kola byl Petr aktivní, ale v závěru už mu docházel dech. Zápas byl vyhlášen spravedlivou remízou. Petr nepředvedl svůj nejlepší výkon, věříme že k dalšímu zápasu bude mít optimálnější podmínky pro přípravu a výsledek bude lepší.

 

 

Děčín  - 30.10.2010

Extraliga: KB Děčín+Most  - SKP Ústí nad Labem

Lukáš Plzák nastoupil poprvé  v extralize za Děčín a hned proti Zdeňkovi Chládkovi z SKP Ústí nad Labem, který je v současnosti naším nejlepším českým amatérským boxerem. Chládek má přes 220 zápasů je několikanásobný mistr ČR, vítěz Velké ceny Ústí nad Labem a jako jediný z Čechů boxuje bundesligu. Lukáš neměl v tomto zápase co ztratit a mohl získat jen cenné zkušenosti. Hned v úvodu prvního kola Chládek tvrdě nastoupil na našeho boxera a začal mu rozbíjet konce žeber. Lukáš první nástup ustál a z dvojité obrany se snažil zasáhnout svého soupeře. Ale Chládek nepřestával v aktivitě a tvrdě trestal jakoukoliv menší chybičku našeho boxera. Na konci prvního kola se Lukášovi po tvrdém zvedáku spustila krev z nosu. Druhé kolo bylo podobné prvnímu. Chládek tvrdě útočil a střídal kombinace a Lukáš se snažil zbytečně neinkasovat. Na konci druhého kola se Lukášovi opět silně spustila krev z nosu a rozhodčí na doporučení lékaře zápas ukončil. Lukáš prohrál RSC ve druhém kole, ale nemá se za co stydět a obě kola odboxoval se ctí. Pro našeho boxera je to velká zkušenost a neni zde moc boxerů, kteří vydrží Chládkovi tři kola natož, aby ho někdo porazil.

Celkově KB Děčín +Most prohrál s SKP Ústím n/L 8:10

 

 

28.10.2010

Trénink se nekoná, škola je zavřená z důvodu prázdnin.

Další trénink je 2.11.2010

 

 

23.10.2010

1.liga boxu Ústí n/L

L.Plzák a P. Kopřiva nastoupí za KB Most proti domácímu týmu Barkas Ústí n/L

Lukáš Plzák nastoupil proti domácímu boxerovi Veselému. Lukáš hned v úvodu kola zasypal soupeře tvrdými údery na spodek. V další výměně dostal soupeře do rohu a spodními háky,zvedáky trestal špatnou obranu soupeře, který byl po tvrdých úderech počítán.Rozhodčí po odpočítání zápas ukončil pro naprostou převahu a Lukáš vyhrál RSC v prvním kole.

Petr Kopřiva nastoupil proti Surcarovi. Soupeř se snažil hned od začátku našeho borce zasáhnout tvrdým úderem, ale Petr si to pohlídal a začal soupeře zasahovat přesnými direkty na hlavu. Ve druhém kole Petr začal používat více přední ruku a soupeře už k ničemu nepustil.Do třetího kola soupeř pro vyčerpání už nenastoupil. Petr vyhrál pro vzdání soupeře ve třetím kole.

Naši boxeři přispěli k výhře nad domácím oddílem Barkas Ústí n/l 12:6

 

 

30.9.2010

Praha,hotel Olšanka

O pohár města Žižkov

 

Mělnický boxer Petr Kopřiva nastoupil proti Váchalovi z klubu OSA Praha.Zápas začal úvodní tvrdou výměnou. Všechna kola byla vyrovnaná a v rozhodujících momentech zápasu byl Petr lepší, zasahoval soupeře přesnými bodovanými direkty. Fyzicky náročný zápas vyhrál 2:1 na body náš boxer. Další zápas bude Petr boxovat 23.10. 2010v 1. lize za KB Most a do té doby musí nabrat ještě vetší fyzickou kondici.

 Vrcholem večera byl zápas našeho Lukáše Plzáka proti domácímu borci Emilovi Kocveldovi z BC Žižkov. Lukáš nastoupil proti extraligovému soupeři bez respektu a od začátku zasypával soupeře tvrdými údery na spodek břicha a první kolo vyhrál. Ve druhém kole Lukáš naopak inkasoval tvrdý úder na spodek břicha a soupeř začal srovnávat krok.Třetí kolo bylo kdo z koho. Bylo k vidění hodně výměn jak na hlavu, tak na břicho a oba boxeři chtěli strhnout zápas na svoji stranu. To se nakonec Lukášovi  bohužel nepodařilo a prohrál těsně na body 2:1. I přes prohru jsem s jeho výkonem celkem spokojen a když Lukáš bude nadále tvrdě trénovat a zlepší přední úder, může se klidně postavit jakémukoliv soupeři ve své váze.

 

 

25.9.2010

1. liga boxu - Česká Kamenice

Lukáš Plzák váha do 69 kg a Petr Kopřiva váha do 91 kg nastoupí poprvé v této sezoně v barvách KB Most proti domácímu celku BC Česká Kamenice. Držíme jim palce v prvním zápase nové sezony.

Lukáš Plzák nastoupil proti domácímu borci D.Filipimu z BC Č. Kamenice, který byl hodně povzbuzován domácím publikem. Utkání to nebylo nijak pohledné, soupeř často našeho boxera držel a boxoval nečistě. Lukáš měl v celém zápase převahu, ale takticky si nedokázal poradit s nečistě boxujícím soupeřem. Náš boxer měl lepší tvrdší úder a byl lépe fyzicky připraven a jasně po dvou kolech vedl. Do třetího kola už domácí soupeř nenastoupil a Lukáš vyhrál. Předvedený výkon našeho boxera nebyl nijak pěkný, snad lépe zaboxuje ve čtvrtek na Žižkově.

Petr Kopřiva nastoupil po delší pauze proti domácímu borci J. Kubálkovi. Petr od samého začátku dával jasně najevo, kdo je pánem v ringu. Soupeře ničil přesnými tvrdými direkty na hlavu a získával cenné body. Po dvou kolech byl soupeř fyzicky tak vyčerpán, že už do třetího kola nenastoupil. Byl to Petrův první zápas v 1.lize a hned výhra. S jeho výkonem jsem byl  celkem spokojen a uvidíme, jestli podá tak kvalitní výkon v dalším zápase, který bude ve čtvrtek na Žižkově.

 

 

 

 

 18.9.2010

ČR - Polsko

 

 

box_a1_poster.jpg

 

 

 

Po prázdninách začínáme trénovat 2.9. 2010.

Sraz je v 17:45 před školou.

Na první tréninky si vezměte jak věci do tělocvičny, tak i věci ven na běhání -  běžeckou obuv.

Těším se na vás.

Trenér

 

 

Soustředění   21.8 - 28.8

Sv. Kateřina – Chotěvice okres Trutnov - www.svkaterina.cz

více info na telefonu

 

 

 

15. 5. 2010
Liga mládeže Roudnice nad Labem

 

za BC Mělník nastoupili k zápasům:

kategorie Kadeti: váha +80kg - Patrik Dome - bohužel neměl soupeře

kategorie Kadeti: váha do 70kg - Štěpán Váňa - nastoupil ke svému prvnímu zápasu, nad soupeřem Danielem Kroupou vyhrál nabody.
V prvním kole byl sopueř aktivnější, ale Štěpán ukázal svoji převahu už v následujícím kole a v závěru moc nescházelo, aby byl soupeř počítán.

 


10. 4. 2010
2. liga mužů a oblastní liga mládeže, Příbram

za BC Mělník nastoupili k zápasům:

kategorie Kadeti: váha +80kg - Patrik Dome - tentokrát se jednalo o odvetný zápas s posledním soupeřem Filipem Škrabalem. Zápas byl opět vyrovnaný a o vítězství našeho borce rozhodlo závěrečných 20 vteřin ve třetím kole.

Muži - ve váze do 69kg nastoupil Lukáš Plzák proti Rudiku Avlasimovovi (Arménie) z oddílu SK DDS Praha. Zkušený soupeř nastoupil do zápasu po delší pauze, Lukáš v prvním kole dodržel zvolenou taktiku a na dramatické výměny zpočátku nedošlo. Od druhého kola soupeře už vůbec nešetřil a levým zvedákem ho poslal k zemi. Po prvním počítání soupeře stačil Lukášovi další direkt a soupeř byl opět počítán. Následně byl zápas ukončen RSC v Lukášův prospěch.

 

 

 

27. 3. 2010
2. liga mužů a oblastní liga mládeže, Jičín

za BC Mělník nastoupili k zápasům:

kategorie Kadeti: váha +80kg - Patrik Dome - soupeřem mu byl Filip Škrabal z SKP Pardubice. Vyrovnaný zápas ve všech kolech, pro oba borce to byla zasloužená remíza.

Muži - ve váze do 69kg nastoupil Lukáš Plzák proti Janu Meiszárovi z BC Mladá Boleslav. S tímto soupeřem se Lukáš zná ze sparringu a od začátku se očekával dramatický zápas. Lukáš byl velice aktivní, jeho údery byly velice tvrdé a přesné - ve třetím kole byla jasná převaha našeho boxera. K překvapení všech, včetně odborné veřejnosti, byl však vítězem vyhlášen Lukášův soupeř. Konání rozhodčích bylo lepší radši
nekomentovat...

V nejbližším možném termínu je již dohodnutý odvetný zápas.

 

 

 

Nové vedení České amatérské boxerské asociace

20.3. se v Praze na řádné konferenci volilo vedení amatérského svazu.
 

Nového prezidenta České asociace boxerů amatérů (ČBA) zvolili zástupci boxerských klubů České republiky. Stal se jím Svatopluk Žáček, bývalý reprezentant, bronzový z ME 1977. Stalo se tak na řádné konferenci ČBA, která se konala dne 20.března 2010 v Praze.

 

 

Nové vedení ČBA – Výkonný výbor 

Prezident :             Mgr. Svatopluk Žáček

 

 

 

Viceprezidenti :                 Martin Blažek

                                        Stanislav Škoda

 

Členové VV:

                        - sportovně technická komise - Milan Džavík

                        - trenérská rada - Mgr. Marek Šimák

                        - Bc. Tomáš Muller

                        - Ivo Dvořák

                        - Dalibor Klobáska

                        - Rostislav Gattnar

 

 

 

24. 3. 2010
Galavečer amatérského boxu, Praha, hotel Olšanka

ve váze do 69kg nastoupil Lukáš Plzák proti Filipu Škodovi z SKPŠ Praha, i přes velmi vyrovnaný a divácky atraktivní zápas náš borec už podruhé s tímto soupeřem prohrál na body.

Soupeřem Petra Kopřivy byl Lukáš Wacker z oddílu BC Thorn Plzeň. Nutno přiznat, že náš borec tentokrát nepředvedl vyrovnaný výkon a i přes svou jasnou převahu v prvním kole nakonec zápas prohrál...

 

 

6. 3. 2010
2.liga mužů, Plzeň - Bacardi
kategorie muži: váha do 75kg, mělnický borec Jirka Nicek

- nastoupil prosti Němečkovi z BC Star Plzeň. Jirka podal lepší výkon , než v minulém zápase, ale soupeř byl i tentokrát nad jeho síly.

kategorie muži: váha do 69kg, mělnický borec Lukáš Plzák
- soupeřem mu byl Denis Kalous z BC Praga Praha. Lukáš zaslouženě vyhrál a předvedl v ringu jeden ze svých nejlepších zápasů.

Liga mládeže Plzeň - Bacardi,
kategorie Kadeti: váha +80kg, mělnický borec Patrik Dome nastoupil proti Borovcovi z BC Jičín. Byl to Patrikův první zápas, soupeř byl lepší
a zaslouženě vyhrál.

 

 

 17. 1. 2010
1.liga mužů, Brno, k zápasu nastoupil mělnický Lukáš Plzák za prvoligový oddíl KB Děčín-Most proti Markovi Lukáškovi z oddílu KO Brno. Přes Lukášovu převahu v zápase rozhodlo domácí prostředí a vítězem byl vyhlášen brněnský borec.